Cinnamon Girl

góry

Alpy dla mniej zdeterminowanych.

Bolgen A.

Wielokrotnie pokazywałam fotki ze szczytów alpejskich. Na większość weszłam, na niektóre wjechałam, ale przeglądając fotki z tamtych miejsc zauważyłam, że nie do końca taki "pracuś" ze mnie... :)

Przerzuciłam i przejrzałam sporą ilość zdjęć z Bawarii i Tyrolu, i niestety muszę to stwierdzić jednoznacznie - lenistwo ogarniało mnie wielokrotnie. :)

Idąc ścieżką do Bolgen Alpe, nawet nie w połowie drogi, zobaczyłam takie oto tabliczki (fotka pierwsza). Gdyby to była kreskówka, to nad moją głową można by zobaczyć chmurkę, a w niej ogromny kawał apfelstrudla z parującym cieplutkim sosem. Taki kawał ciasta pojawił mi się po raz kolejny w myślach kiedy już do gospody się zbliżałam.

A była usytuowana na wysokości, gdzie chmury można już łapać do torebki i plecaka. Więc zatrzymanie się było jak najbardziej uzasadnione. :)

Bolgen Alpe

Oczywiście, kiedy człowiek najedzony i napojony, to raczej nie wysiłek mu w głowie. :) O tym też się przekonacie, wystarczy spojrzeć: 

Bolgen Alpe

Nawet osły miały ubaw. Nie wspominając o spojrzeniu, jakim mnie obrzuciła jej wysokość Milka.

Bolgen Alpe

Niestety dzień się z wolna kończył i trzeba było wracać.

W drodze powrotnej lenistwo mnie nie opuszczało. Najpierw szukałam wodopoju, a kiedy już taki znalazłam - ponownie znalazłam sobie miejsce na odpoczynek. A tych tam nie brakuje. W sumie, dla chcącego nic trudnego. ;)

Sonderdorf

Bolgen Alpe

DSCF3688.JPG

Bolsterlang

I na koniec nr 1: (coś długi ten wpis) Podobają mi się tamtejsze tabliczki dotyczące tego: 

DSCF3264.JPG

Na koniec nr 2: Uwielbiam blog Cocoatea.

Ostatnimi czasy dorwałam się do ręcznie wykonanej czekolady z ziaren kakaowca, które pochodzą z Grenady. Pogryzając czekoladę czułam się tak, jakbym miała swój własny kawałek tej wyspy.

Jako wielbicielka czekolad (tych gorzkich zwłaszcza) - muszę podziękować ludziom, którzy przyłożyli do ich wyprodukowania nie tylko rękę ale i stopę, a często i serce. Kto nie wie o co chodzi - zapraszam do poczytania: Plantacja kakao. 

Fotki czekolady to nie jest zamierzona reklama, są dla Autorki powyższego bloga. :) 

CAM01185.jpg

Cocoatea, Grenada