Cinnamon Girl

zamki

Rasnov i zemsta jaskółki.

Rasnov.     www.lilith666.bloog.pl

O historii cytadeli w Rasnovie, standardowo nie będę się rozpisywać.

Położona na wzgórzu, z którego rozciąga się piękny widok na okolice.

Do samej cytadeli można dostać się pieszo lub specjalną kolejką. Przy parkingu jest mapka, na której to oznaczono trasę tej ciuchci (rozrysowana trasa jest pełna zakrętów, wręcz kilometrów zawijasów i pętelek, a wszystko po stromym podejściu, etc.). Bilet na taka przejażdżkę to koszt około 5 RON (a że przelicznik walutowy to 1:1, więc 5 PLN to niezbyt duży wydatek). Wszystko przemawiało za zakupem biletu...

...ale my zdecydowaliśmy się pójść pieszo, ze względu na obżarstwo poprzedniego dnia i brak treningu przez ostatnich kilka dni.

Jak się okazało, na miejsce dotarliśmy przed turystami korzystającymi z ciuchciowej podwózki. 10 -15minut spacerem pod górę. Nie okazało się to wyczynem. Tłuszczyk na brzuchach ani drgnął.

Ot, kolejny sposób na zarobienie na turystach.

lilith666.bloog.pl

A na miejscu, zakup biletu (o ile dobrze pamiętam to było w granicach 10 - 15 RON/os.). A warto było. Moim zdaniem.Turystów nie było jeszcze zbyt dużo (wczesny ranek - godzina 9 - 9:30, biorąc pod uwagę konieczność przestawienia zegarków o +1h, to był  wręcz środek nocy dla śpiochów, no i dobrze!).

Wchodząc na dziedziniec nie dało się nie zauważyć straganików/sklepików z pamiątkami (które z resztą i tak mi wpadły w oko:) ), sami zobaczcie:

lilith666.bloog.pl

Jakaś para urządziła sobie tu również ślubną sesję fotograficzną. Sceneria niepowtarzalna, więc pomysł wydał się mi świetny. Tylko tych dodatkowych modeli na fotkach musiało byś sporo :)

lilith666.bloog.pl

Na koniec nr 1 -  rzecz o jaskółkach.

Jest ich tam całe mnóstwo. Mieszkają w szczelinach, podcieniach i gdzie się da. I wszystko byłoby świetnie, bo bardzo lubię zwierzęta, zwłaszcza ptaki wszelkiej maści :), gdyby nie jeden mały znaczący fakt! Znalazła się jakaś jedna bezczelna i równie bezczelnie i bezceremonialnie narobiła mi na spódnicę! Tak naznaczona zwiedziłam cały teren cytadeli i udałam się do pewnej pobliskiej jaskini. Ale o tym pewnie będzie jeden z kolejnych wpisów.

lilith666.bloog.pl

 

Na koniec nr 2: Dziękuję Ulibrzyduli (nie taka z niej znowu brzydula!) za wpis na swoim "fejsbukowym"  fanpage'u :) klik klik tutaj

A utalentowanej fotograficznie Nocy Deszczowej za wpis na nowym blogu :) Klik klik tutaj.

 

Na koniec nr 3: Zapraszam na mój niepodróżniczy blog Cynamonowa Zagroda